Наслідки вейпу

Вплив електронних сигарет на здоров’я — чи не найактуальніше питання з тих, що так чи інакше пов’язані з палінням. Прихильники і противники цього явища висувають масу аргументів, але відшукати в цьому потоці інформації дійсно важливі факти виявляється дуже непросто! Ми вирішили полегшити вам завдання і розібрати можливі наслідки вейпа в одному короткому матеріалі.

Строго за інструкцією

Почнемо з головного: найнеприємніші і найбільш часті наслідки вейпа — ті, що викликані неуважністю користувачів. Як і будь-який складний пристрій, електронна сигарета вимагає до себе в міру чуйного ставлення та неухильного дотримання елементарних правил безпеки. Показовий приклад — так звані механічні моди, в яких, зокрема, не передбачений захист від короткого замикання: в разі, якщо ви будете використовувати пристрій неналежним чином, наслідки вейпінга можуть бути жахливими, причому зламаний девайс буде найменшою з ваших проблем. Ми, зі свого боку, рекомендуємо використовувати подібні пристрої строго відповідно до інструкції. Якщо у вас виникнуть якісь питання з цього приводу, сміливо звертайтеся за порадою до фахівців.

Науковий підхід

Ну а що кажуть нам про вейпінг вчені, які вивчають довгострокові наслідки використання вейпів? У двох словах: турбуватися нема про що! За великим рахунком, всі більш-менш серйозні дослідження зводяться до одного спільного висновку: в розумних межах вейпінг не здатний надати істотного впливу на організм людини, а в порівнянні з традиційним курінням вейпінг і зовсім здається практично не шкідливою звичкою. До речі, спеціально для тих, хто сумнівається в цьому твердженні, існують детальні матеріали про те, як електронна сигарета впливає на здоров’я користувача — в них представлені ґрунтовні розбори найбільш популярних міфів, а всі висновки спираються на цілком конкретні дослідження. 

Питання якості

Важливо пам’ятати, що наслідки використання вейпу безпосередньо залежать від того, який пристрій ви використовуєте. Наприклад, неякісні змінні випарники сприяють підвищеному виділенню шкідливих речовин, а рідини «підпільного виробництва» не відповідають навіть мінімальним вимогам безпеки. Якщо ви не готові брати участь в цій сумнівній лотереї, купуйте Картриджі Myle та користуйтесь послугами лише перевірених компаній!

Чи шкідливий вейп без нікотину?

Перш, ніж відповісти на питання «чи шкідливий вейп без нікотину», давайте згадаємо, з чого, власне, складаються рідини для вейпа. Як обов’язкові компоненти тут присутні пропіленгліколь і гліцерин — вони складають основу будь-якої подібної суміші. Розбавити дуже густі рідини допомагає звичайна дистильована вода, а надати основі той чи інший смак дозволяють спеціальні ароматизатори. Оскільки всі ці інгредієнти активно використовуються в харчовій і косметичній промисловості, можна сміливо стверджувати, що шкода від вейпа без нікотину зводиться до нуля.

Зрозуміло, одними тільки теоретичними міркуваннями на тему «чи шкідливий вейп без нікотину» справа не обійшлася — за останні пару років дослідження з даного питання були опубліковані відразу в декількох серйозних наукових виданнях. Фахівці провідних лабораторій перевіряли вплив «пару» на організми піддослідних і прийшли до цілком однозначного висновку: вейпи, заправлені безнікотинові рідинами, дійсно на порядок безпечніші звичайних сигарет.

Єдине, чим шкідливий вейп без нікотину (та й то з великою натяжкою), так це відсутністю специфічного відчуття. Через цю його особливості новачкам буває важко контролювати кількість зроблених затяжок, а як ми пам’ятаємо, навіть в хороших речах потрібно знати міру!