Методи оцінки вартості земельних ділянок

Оцінка вартості – це одна з популярних процедур, що користується величезним попитом серед тих, хто має бажання продати або придбати нерухомість. Варто зазначити, що існують різні види оцінки, це може бути визначання вартості житлових приміщень, цінних паперів, транспортних засобів й так далі. Один з найбільш популярних видів оцінки стосується земельних ділянок. Зазвичай, коли мова йде про оцінку земельної ділянки, то мета може бути різною, починаючи з оформлення права власності та закінчуючи іншими процедурами. Більш детально з цим ви можете ознайомитися, якщо перейдете за посиланням https://www.uub.com.ua/otsinochna-diyalnist/otsinka-zemelnyh-dilyanok.

Де краще проводити оцінку

Це ще одне актуальне запитання. Зазвичай, люди цікавляться тим, до кого краще звертатися, щоб отримати найкращий результат.

Ви можете скористатися послугами української універсальної біржі. Це акредитований електронний майданчик в системі ПроЗорро. На сайті працює більш як 12 експертів, які готові проводити оцінку нерухомості, цінних паперів та інших об’єктів.

Все що потрібно для цього зробити – перейти на сайт uub.com.ua. Ресурс знаходиться у вільному доступі й ним може скористатися хто завгодно.

Варто зазначити, що сам процес оцінки може бути різним. Вартість процедури та час, який буде затрачено напряму залежить від того, який метод вами буде обрано.

Методи оцінки земельних ділянок

Коли мова заходе про земельні ділянки, то є три основних методи, як можна проводити оцінку вартості.

Переходячи більш конкретно до цього питання, ми можемо виділити:

  1. Прибутковий метод оцінки – головна характеристика полягає в тому, що в подальшому з цієї земельної ділянки повинен йти прибуток. Це означає, що сама ділянка повинна бути економічно вигідною. Це означає, що на ній повинно вестися певна прибуткова діяльність;
  2. Витратний – тут ситуація зворотна, і такий тип оцінки підходить для земельних ділянок з певними витратними особливостями. Тобто, для того щоб привести цю ділянку в порядок, повинно буде затратити певні кошти;
  3. Порівняльний – це спосіб оцінки більше підходить для населених пунктів. Говорячи більш конкретно, мова йде про ті ділянки, де в подальшому планується побудова певних споруд.

 Всі три метода по-своєму цікаві і вам залишається лише зробити свої висновки з цього приводу.