Купуйте електроенергію за допомогою Української енергетичної біржі

З 1.07.2019 р. На аукціонах системи Prozorroє можливість купувати електроенергію. Закон «Про ринок електричної енергії» регулює нові правила.

Як можна купувати електроенергію на біржі?

На веб-сайті «Української енергетичної біржі» www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupiti-elektroenergiu-na-birzhi-ukrainska-energetichna-birzha є можливість купувати електроенергію за двосторонньою угодою. На сьогодні УЕБ є ексклюзивною платформою для подібних операцій. До введення нових правил електрична енергія отримувалась ще:

  1. Виробники продавали електроенергію оптом «Енергоринку»;
  2. «Енергоринок» перепродав електроенергію енергопостачальним компаніям;
  3. Комунальні підприємства перепродавали ЕЕ покупцям.

Для населення придбання електроенергії було доступним за встановленими тарифами. Але після трансформації ціни почали формуватися на конкурентних, вільних умовах.

На даний момент покупці, виходячи із Закону «Про ринок електроенергії», можуть придбати ЕЕ 4 методами:

  • Підписанням двосторонньої угоди з виробниками або підрядниками ЕЕ, які придбали цю енергію.
  • «На один день вперед», це означає, що дозволено купувати ЕЕ за безкоштовною ціною на завтра.
  • Напередодні споживання.
  • На балансуючому ринку. У цьому випадку покупка здійснюється з метою врегулювання дисбалансу.

Придбати електроенергію на веб-сайті ТБ «Українська енергетична біржа»

В Україні величезна кількість покупців може використовувати біржу для придбання електроенергії, скажімо, «Українська енергетична біржа». Усі бажаючі можуть взяти участь в аукціоні після процедури реєстрації.

Торги проводяться за підтримки спеціального програмного забезпечення ««Біржова електронна торгова система», версія ElectricPower. Аукціони прозорі та чесні. Той, хто бажає, може відстежувати хід аукціону. Все це робить корупцію чи будь-яке шахрайство немислимими.

Звернувшись до ТБ «Українська енергетична біржа», ви отримуєте кваліфіковану підтримку від найкращих експертів. На офіційному YouTube-каналі біржі є відеоінструкції, в результаті яких учасники можуть швидко засвоїти процедуру проведення торгів з продажу електроенергії.