Экономічні новини: Тарифи на розподіл газу зменшать до 1,79 грн/м3

З 1 січня 2021 року напевно кожного українця шокувала новина про підвищення тарифів на розподіл газу.

Що ж буде далі?

Велика кількість запитань, на жаль відповідей не багато. Здебільш, як повідомляє «Українська Енергетика», Кабінет Міністрів України бере в розробку газовий продукт, ціна якого буде фіксуватися на рік, що дозволяє придбати «Оператору ГТС» природний газ на біржі.

На сьогодні на сайті Асоціації біржевих майданчиків aeaep.com.ua є актуальні новини щодо газового ринку України.

У документах помічається те, що проекти закону створені з метою поліпшення рішень для розробки здатності купівлі та продажі нетривалих стандартизованих продуктів газу на торговій платформі «Оператором ГТС».

Для чого це? Це купівля біржі, яка дозволить вільно отримувати потрібну інформацію, насамперед забезпечити прозорість і приєднання безліч учасників ринку природного постачання газу України.

При схваленні закону No3176 є можливість розв’язання багатьох питаньУкраїни.Також дасть можливість закупівлі газу через систему державних постачань і закупівель ProZorro, процедура пропозицій якої триває не понад місяця, передає «Енергореформа».

Глава енергетичного комітету Верховної Ради України Андрій Герус прокоментував ситуацію з опаленням.

«Як ми знаємо обмеження ціни газу до 6, 99 гривень за кубічний метр шокувало безліч українців. Планується обмеження розміру тарифів на розподіл газу. Ціни будуть знижені рівняння вище 1, 79грн/м3

Герус зазначив, що потрібно ввести державне регулювання ринків, що дозволить отримати повний контроль над невеликими компаніями.

Рішення схвалено на нараді президента України і прийнято безпосередньо тільки в інтересах споживачів.

«Вартість газу на даний момент 9-11 грн, це неприпустимо», — обурюється глава енергокомітету. Ці ціни будуть фіксовані на період пандемії COVID-19 або до квітня 2020 року, до кінця опалювального сезону. Далі буде видно. Напевно, газ різко впаде у ціні вниз — тоді ми будемо позбавлятись цих обмежень», — прогнозує прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами народного депутата Роксолани Підласій, невеликі постачальники газу дуже підвищують ціни, тому буде розглядатися законопроект з роботи газорозподільних організацій при наявності мінімум 50-100 абонентів.