Аукціони з лісу-кругляку через офіційну сторінку Прозорро – sale.ueex.com.ua

Вже з початку 2020 року, кожен українець може вільно брати участь в аукціонах з продажу лісу на «Українській енергетичній біржі».

Торгувати лісоматеріалами дозволив Кабінет Міністрів, який в поєднанні з Міністерством енергетики й захисту довкілля, допомогли торговій біржі створити надійний та безпечний майданчик. Зробити ставки та створити власний аукціон може кожен охочий, що зареєструвався на офіційній сторінці біржі – sale.ueex.com.ua.

Принцип продажу лісу через електронний майданчик торгової біржі «Українська енергетична біржа»

Експериментальний законопроект Кабміну, щодо реалізації лісових матеріалів лісів України, які заготовлюються на великих підприємствах, вказує, що ці ресурси можуть вільно продаватися на державному підприємстві Прозорро.Продажі. Але тут є свої випадки, при яких заборонено продавати деревину. Люди та підприємства не можуть реалізовувати ліс задля:

  • Заохочення потреб Збройних Сил України;
  • Підтримки безпеки країни на національному рівні;
  • Використання в індивідуальних цілях;
  • Усунення наслідків надзвичайної ситуації.

Вже на протязі декількох років, на ринку лісу трапляються випадки шахрайства, корупції та дискримінації між конкурентами. Та електронні аукціони зі збуту лісу на sale.ueex.com.ua/news/aukcion-z-prodazhu-neobroblenoqi-derevyny-na-prozorro-prodazhi, не входять до їхнього числа. Це пов’язано з надійною та безпечною системою, яка захищає кожного користувача біржі. У складі цієї системи працюють професіонали з продажів, люди, які досконало знають закони України та пильно слідкують за їх виконанням. Крім того, за безпекою пильнують волонтери та громадські діячі, які безперечно можуть гарантувати прозорість та чесність торгів.

Новий підхід до своєї роботи, робить майданчик для продажів Прозорро максимально відкритим для усіх людей. При появі нового лоту в системі, вона автоматично поширює оголошення на 44 електронні біржі, що й дає відкритий доступ до усієї публічної інформації. Контролюючі органи, громадяни та підприємства можуть безперешкодно дізнатися важливу інформацію кожного лоту, таку як: обсяг лісу, його вартість, інформація про продавця, переможця аукціону тощо.

Слід пам’ятати, що лоти на державному підприємстві Прозорро, мають бути не меншими за 150 кубометрів обсягом, або початковою ціною від 200 тисяч гривень. Наразі біржа намагається створити та дозволити продавцям торгувати меншою кількістю деревини, яку зможуть собі дозволити з прості громадяни.

Прерогатива купівлі-продажу лісу через Прозорро.Продажі

Українська енергетична біржа гарантує усім її користувачам та учасникам торгів безпеку при різних економічних операціях. Також між усіма учасниками діють рівні умови, які виключають допуск дискримінації та хабарництва. Брати участь в аукціонах та купувати ліс-кругляк можуть громадяни України, державні, комунальні та приватні підприємства вітчизняних та закордонних компаній. Головною умовою для всіх є реєстрація на офіційному сайті та сплата гарантійного внеску.

Лісозаготівельні компанії та власники лісництв України довіряють системі ProZorro.Sale вже на протязі майже року офіційної реалізації ресурсів. За цей період вони змогли отримати щонайменше 36 мільйонів гривень прибутку. А за весь час роботи системи Прозорро, держава та комунальні установи заробили майже 25 мільярдів гривень. Роблячи акцент на суми доходів підприємств, можна сказати, що такий вид реалізації лісу є одним з найприбутковіших напрямків, що й надалі буде розвиватися та розширювати свої горизонти продажів.